Základní informace


Křižovatky architektury

 

9. ročník

 

Termín: 21. 9. 2017

16.30-17.00 hod.     vyhlášení výsledků soutěže Young Architect

                                   Award 2017 za účasti Alberta Kalacha

17.00-18.30 hod.     přednáška Alberta Kalacha za účasti Adama

                                   Gebriana - PŘEDNÁŠKA ZRUŠENA

Místo:    Kongresový sál, Vstupní hala II

               (mezi výstavními halami 3 a 4),

               PVA EXPO PRAHA

               Beranových 667, Praha 9 - Letňany

  

Vstup zdarma na základě on-line registrace.

 

Přednáška Alberta Kalacha proběhne v anglickém jazyce, dílčí konsekutivní překlad do českého jazyka zajišťuje Adam Gebrian.

 

Současná Praha je vnímána jako multikulturní město s důrazem na kvalitní veřejný prostor nejen pro obyvatele ale i pro návštěvníky města. Kvalitní architektura tento prostor spoluvytváří a ve svém důsledku posiluje image Prahy jako atraktivního a vyhledávaného turistického cíle zahraničními návštěvníky.

 

Přednáška mexického architekta Alberta Kalacha s navazující diskusí v rámci odborného doprovodného programu 28. mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH.

 

Moderuje Adam Gebrian, propagátor a kritik architektury.

 

Prezentace A. Kalacha naváže na řadu významných světových architektů, kteří svým vystoupením v Praze pomáhají podpořit dialog mezi odbornou a širokou veřejností, jsou inspirací nejen pro budoucí generaci architektů, ale i pro dotčené orgány samosprávy.

 

Pozváním významného zahraničního architekta chce organizátor mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH zdůraznit úzkou spojitost profesní integrity mezi architektem a stavebníkem.

 

„Architektura je jediným lidským nástrojem pro obydlování světa. Obydlováním měníme naše okolí a životní prostředí, měníme i způsob, jakým svět obýváme a užíváme.“

Alberto Kalach

 

Alberto Kalach je znám svým velkým vlivem na mladou jihoamerickou architektonickou scénu svým nekompromisním přístupem k problematice ekologie a krajiny. Tvoří domy v souzvuku s přírodou, jeho stavby jsou plné zeleně, citlivě umístěny v přírodním rámci. Pracuje s vodou, uvědomuje si její úbytek a navrhuje řešení. Jeho vliv je dnes již globální. Spolupracuje s předními světovými umělci mexického původu doma i v zahraničí. Jeho monografie jsou vydávány po celém světě.

 

CÍLE

  • inspirovat mladou generaci architektů k odvaze vytvářet nepřehlédnutelnou architekturu, která Prahu zařadí mezi vyhledávaná města při cestách za moderní architekturou
  • vystoupením světově významného architekta v Praze podpořit dialog mezi městem a odbornou veřejností k otázkám kvalitního veřejného prostoru, hledání odpovědi na otázku, jak kvalitní architektura může přispět k lepšímu životu obyvatel i návštěvníků Prahy

 

CÍLOVÉ SKUPINY

  • studenti oborů architektura – schopnost měnit kulturu společnosti a posouvat ji kupředu je obecně spojována s mládím a mladí architekti nejsou v tomto ohledu výjimkou
  • široká veřejnost
  • státní správa a samospráva – odpovědnost za kvalitní veřejný prostor
  • vystavovatelé a návštěvníci mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH (konference se koná v rámci odborného doprovodného programu veletrhu)
  • odborná veřejnost – architekti, urbanisti, památkáři, projektanti, investoři, developeři, zástupci akademické sféry
  • média

 

Konference byla zařazena do programu celoživotního profesního vzdělávání České komory architektů. Vzdělávací program je ohodnocen 5 kreditními body.

Změna programu vyhrazena.

 Copyright © Všechna práva vyhrazena. 1996-2021 ABF a.s. PVA a.s.   PVA EXPO, a.s.   Kontakty   Ochrana osobních údajů

Publikování nebo další šíření obsahu je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu.
Provozovatel neručí za správnost údajů uváděných jinými firmami.